Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

POP-UP NEDİR?

  1.   Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
  2. Haberler


POP-UP NEDİR?


Pop up nedir ne işe yarar?

İnternette gezinirken yeni bir siteye ya da sayfaya girdiğimizde karşımıza zaman zaman isteğimiz dışında başka pencereler de açılır. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun mesafeli yaklaştığı, hatta içeriğine bakmadan kapattığı bu pencereler pop up olarak bilinir.

Pop up nedir nasıl açılır?

Pop-up'ları açma veya kapatma

-Android telefonunuzda veya tabletinizde Chrome uygulamasını açın.
-Adres çubuğunun sağında Diğer. Ayarlar'a dokunun.
-İzinler. Pop-up'lar ve yönlendirmeler'e dokunun.
-Pop-up'lar ve yönlendirmeler'i kapatın

Bir pop up engellendi ne demek?

Zararli içerik ya da reklamların engellenmesini sağlayan Pop-up Açılır Pencere Engelleyici manasına gelir. Myenocta sisteminde Sanal Sınıf Oturumu açarken "Popup" engelini kaldırmanız gerekmektedir.

Pop up ne anlama gelir?

Pop-up İngilizceden dilimize geçmiş bir sözcüktür. 'Pop' kelimesi tek başına ele alınırsa 'çıkma' anlamını taşıyor. 'Up' kelimesi ise yukarı, üst anlamlarına geliyor.Zararlı içerik ya da reklamların engellenmesini sağlayan Pop-up Açılır Pencere Engelleyici manasına gelir.

Pop up işe yarıyor mu?

Pop up uygulamasının en önemli avantajı, çok hızlı bir şekilde etki göstermesidir. İlk seanstan itibaren kalçada sıkılaşma ve dikleşme! Bu işlemin temel amacı, vakumlu bir başlık kullanarak yağı yoğunlaştırarak vücudun bu bölgesini görsel açıdan daha estetik bir hale getirmektir.

Haberler