Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

İOS İŞLETİM SİSTEMİ

gelişim üniversitesi
  1.   Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
  2. Haberler


İOS İŞLETİM SİSTEMİ


...


İOS NASIL BİR İŞLETİM SİSTEMİ ?

Bir çok olumlu özelliği beraberinde getiren iOS işletim sistemi kullanıcıları hız, kararlılık, güncelleme sistemi, uygulama fazlalığı ile kullanıcılarına bir çok kolaylık ve yenilik sağlıyor. Teknoloji basamakları üçer beşer çıkan Apple işletim sistemini sürekli güncel tutarak bizim hayatımızı yeniliklerle donatıyor.
 
iOS özelliği nedir?

IOS Apple tarafından geliştirilmiş olan bir işletim sistemidir. Dünya'nın en ünlü işletim sistemlerinden bir tanesidir. IOS işletim sistemi dünya genelinde 40 dili desteklemektedir. Kapalı kaynak ile yazılmış olan bir işletim sistemidir.
 
iOS ve Android ne tür bir yazılımdır?

Birbirlerine oldukça zıt olan bu iki işletim sistemi arasındaki en büyük fark ise tarzlarıdır. Temelde Android işletim sistemi açık kaynaklı bir platformdur. Bunun yanı sıra iOS, yalnızca Apple ürünleri için üretilmiş kapalı bir sistemdir.
 
iOS işletim sistemi versiyonu nedir?

Aygıtınızda hangi yazılım sürümünün yüklü olduğunu öğrenmek için Ayarlar > Genel bölümüne gidin ve Hakkında'ya dokunun.
 
iOS ne Tabanlı?

iOS işletim sistemi Apple, Android işletim sistemi ise Google tarafından geliştiriliyor. Android işletim sistemi Linux tabanlı ve açık kaynak kodlarına sahip bir işletim sistemi iken, iOS tamamen kapalı kaynak kodlarına sahip.
 
Şu an iOS kaç?

iOS ve iPadOS'in en son sürümü 16.1.1'dir. iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda yazılımı nasıl güncelleyeceğinizi öğrenin. macOS'in en son sürümü 13.0.1'dir
 
iOS cihazlar hangileri?

Kapalı işletim sistemlerinden olan iOS (iPhone Operating System), Apple markasının iPhone, iPod Touch ve iPad modeli teknolojik ürünlerinde kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere iOS, iPhone modeli mobil cihazlar için geliştirilmiştir; fakat ilerleyen zamanlarda iPod ve iPad'lerde de kullanılmıştır.


Haberler