Bilgi İşlem Daire Başkanlığı -

Monitoring hizmeti nedir?

gelişim üniversitesi
  1.   Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
  2. Haberler


Monitoring hizmeti nedir?


...


Monitoring ne iş yapar?

Sistem ve ağ yapısını izlemek(monitoring), sistem ve ağ yapısında oluşabilecek olası hataları ve hatalara yakın durumları öğrenmenize ve anlık müdahale ederek, sistem ve ağ yapısının çalışmasına sorun teşkil edecek durumları kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

Monitoring hizmeti nedir?

Monitöring servisi, bir sunucu veya uygulama sisteminin tüm servis ve donanım faaliyetlerinin, ağ kullanımının ve servis kalitesinin izlendiği bir hizmettir.

Sosyal medyada Monitoring nedir?

Sosyal medya monitoring, markanız veya kişisel hesabınız hatta rakipleriniz ve sektörünüzle ilgili sosyal medya plartformlarında konuşulanların izlenmesi ve analiz edilmesidir.

Monitoring Uzmanı ne iş yapar?

Sistem Monitoring Uzmanı, bir organizasyonun bilgi işlem sistemlerinin performansını izleyen ve sorunları çözen kişidir. Ayrıca, sistemlerin güvenliğini sağlamak ve veri kaybını önlemek için önleyici tedbirler alır.

Online monitoring ne demek?

Dijital monitoring, dijital medyada yer alan marka, ürün, sektörel, kurumsal ve kişisel verilerin takip edilmesi, analiz edilmesi ve raporlanması sürecidir. Dijital medyada yer alan haber ve konuşmaları takip eden Dijital monitoring, bunları analiz ederek raporlamaktadır.

Monitoring Server nedir?

CPU ve bellek kullanımı, sunucularınızın her biri için disk okuma ve yazma yüzdesi istatistikleri gibi temel bilgiler burada. Her uygulamanın gerçek zamanlı kullanımını, her sunucunun bant genişliğini ve kullanıcılarını takip edebilirsiniz.


Haberler